REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apacheartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apache
Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A., we współpracy z amerykańskimi partnerami General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) oraz Paramount Enterprises International Inc. (PEI), podpisały dziś w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Warszawie porozumienie dotyczące rozwoju zdolności produkcyjnych w zakresie niekierowanych rakiet Hydra 70 mm w bydgoskim Nitro-Chemie.
Powidz stanie się hubem logistycznym dla wojsk amerykańskich, zarówno dla sił powietrznych, jak i wojsk lądowych czy specjalnychartykuł
Pokaż artykuł
Powidz stanie się hubem logistycznym dla wojsk amerykańskich, zarówno dla sił powietrznych, jak i wojsk lądowych czy specjalnych
W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu oficjalnie otwarto obiekt magazynowo‑obsługowy Mobilnego Systemu Bazy Lotniczej DABS (Deployable Air Base System). To infrastruktura, która pozwala wojsku budować pełnowymiarowe lotniska polowe w dowolnym miejscu — nawet tam, gdzie nie istnieje żadna infrastruktura lotnicza.
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu rozbudowę sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu rozbudowę sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych
TAURON rozpoczyna we Wrocławiu projekt rozbudowy sieci elektroenergetycznej pod kątem rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Inwestycja warta blisko 26 mln zł zostanie dofinansowana ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowę podpisano 28 grudnia we Wrocławiu.
Niemiecki koncern BSH wybuduje w Rzeszowie Centrum Badań i Rozwoju małego AGD [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH wybuduje w Rzeszowie Centrum Badań i Rozwoju małego AGD [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka, znana, międzynarodowa firma inwestuje w Rzeszowie. Niemiecki koncern BSH wybuduje w stolicy Podkarpacia Centrum Badań i Rozwoju małego AGD. Zlokalizowane bezie przy ulicy Hoffmanowej 19, na terenie należącym do inwestora.
W Lubartowie rusza budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłuartykuł
Pokaż artykuł
W Lubartowie rusza budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu
Z udziałem przedstawicieli władz oraz reprezentantów świata nauki i biznesu 30 sierpnia w Lubartowie odbyła się uroczysta inauguracja budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Na Lubelszczyźnie powstanie wyjątkowy w skali europejskiej ośrodek badawczy, w którym firma IPT Fiber rozwinie unikatową polską technologię światłowodów specjalnych, w tym światłowodów wielordzeniowych.
W Knurowie wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki dla fińskiej Grupy Fortacoartykuł
Pokaż artykuł
W Knurowie wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki dla fińskiej Grupy Fortaco
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zaufanym partnerem w dobie reindustrializacji. Deweloper realizuje zakład produkcyjny fińskiej Grupy Fortaco w Knurowie, koło Gliwic, a budowę obiektu sfinansował Alior Bank kwotą ponad 24 mln euro. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję odbyła się 21 listopada.
Wrocławskie osiedle nagrodzone międzynarodową, prestiżową nagrodą [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławskie osiedle nagrodzone międzynarodową, prestiżową nagrodą [ZDJĘCIA]
Browary Wrocławskie – osiedle mieszkaniowo-usługowe zlokalizowane w centrum Wrocławia – zdobyło aż dwie statuetki podczas tegorocznej gali CEEQA 2025, nazywanej „Oscarami rynku nieruchomości” w Europie Środkowo-Wschodniej. To jedno z najważniejszych wyróżnień w branży. Co sprawiło, że to właśnie wrocławskie osiedle sięgnęło po ten wyjątkowy laur?
Nowe miejsca pracy. Globalny koncern SIKA buduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Globalny koncern SIKA buduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim [FILM]
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w Machnaczu (gmina Brześć Kujawski), zlokalizowaną na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To największa dotychczas inwestycja Sika w Polsce - kluczowy krok w umacnianiu pozycji firmy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma Persan buduje wielką fabrykę pod Wrocławiem. Pracę w niej znajdzie ponad tysiąc osób [ZDJĘCIA]
Powstaje kolejna wielka, zagraniczna inwestycja produkcyjna na Dolnym Śląsku. Pod Wrocławiem, w miejscowości Wróblowice w gminie Miękinia trwają zaawansowane prace na budowie fabryki chemii gospodarczej firmy Persan Polska S.A., należącej do hiszpańskiej grupy Persan.
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia artykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia
Dobre wieści z branży automotive w Polsce. Dotyczą województwa świętokrzyskiego i liczących ok 44 tysiące mieszkańców Starachowic. Największy pracodawca w tym mieście i okolicy, fabryka autobusów niemieckiego, globalnego koncernu MAN, będzie zatrudniać nowych pracowników.
Czołowy europejski producent łóżek i materaców rozbudował fabrykę w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Czołowy europejski producent łóżek i materaców rozbudował fabrykę w woj. pomorskim
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Fey, renomowanego producenta łóżek i materaców. Generalnym wykonawcą inwestycji, która polegała na budowie biurowca oraz hali produkcyjnej, było WPIP Construction. Dzięki realizacji inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
Nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla pięciu warszawskich dzielnicartykuł
Pokaż artykuł
Nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla pięciu warszawskich dzielnic
Podczas sesji Rady Warszawy 20 listopada radni uchwalili cztery nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Dotyczą one Wawra, Pragi-Północ, Bemowa, Mokotowa i Ursynowa.
Rozpoczęła się budowa rurociągów wodnych dla elektrowni w Grudziądzuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęła się budowa rurociągów wodnych dla elektrowni w Grudziądzu
Należąca do Energi z Grupy ORLEN spółka CCGT Grudziądz rozpoczęła budowę magistrali rurociągowych, którymi przesyłana będzie woda do i z elektrowni. Elektrownia wyposażona zostanie w zamknięty system obiegu, dzięki czemu jej zapotrzebowanie na wodę z Wisły ograniczone będzie do niezbędnego minimum. Generalnym wykonawcą instalacji jest Budimex S.A. Zgodnie z aktualnym planem prace, mają zostać zakończone w połowie 2024 roku.
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3artykuł
Pokaż artykuł
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3, które mają strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski. 100 nowoczesnych turbin z morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 będzie dostarczać energię odnawialną do polskich domów, szkół, fabryk i biur. Łączna wartość inwestycji to około 27 mld zł (bez kosztów finansowania). Projekt ma strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku
Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce (powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie), której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.
Pod Wrocławiem LG Energy Solution rozszerza produkcję o nowe rodzaje bateriiartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem LG Energy Solution rozszerza produkcję o nowe rodzaje baterii
Potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące planów wejścia przez koreański koncern LG Energy Solution w produkcję nowych typów baterii. Polska fabryka, zlokalizowana w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem, będzie produkowała nowe rodzaje baterii, już nie tylko do samochodów elektrycznych.
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Enea inwestuje rekordowe 4,4 miliarda złotych
Grupa Enea podsumowała trzy kwartały 2025 roku. Poinformowała, że przeznaczyła już 4,4 mld zł na inwestycje – to dwa razy więcej niż rok wcześniej. Największe środki trafiły w odnawialne źródła energii, ale spółka rozbudowuje też infrastrukturę sieciową, rozwija nowe bloki gazowe oraz zazielenia energetykę węglową.
Odkryj XII-wieczny zamek Piastów Śląskich we Wrocławiu! Można już zwiedzać nową ekspozycjęartykuł
Pokaż artykuł
Odkryj XII-wieczny zamek Piastów Śląskich we Wrocławiu! Można już zwiedzać nową ekspozycję
Po 10 latach starań na Ostrowie Tumskim otwarto nową ekspozycję prezentującą w całości relikty zamku Piastów Śląskich – w tym odpowiednio zabezpieczone zamkowe mury z najstarszymi cegłami w Polsce, średniowieczne „ogrzewanie podłogowe”, mnóstwo detali kamieniarskich i wykopaną na miejscu ceramikę.
Northvolt zakończył w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Northvolt zakończył w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii [ZDJĘCIA]
Northvolt, europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, zakończył budowę największej w Europie fabryki magazynów energii. Budowa zakładu produkcyjnego rozpoczęła się pod koniec 2021 roku na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego w Gdańsku.
Galeria handlowa Amber w Kaliszu z 4 nowymi najemcami i odświeżoną strefą gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Galeria handlowa Amber w Kaliszu z 4 nowymi najemcami i odświeżoną strefą gastronomiczną
Ofertę zarządzanej przez EPP Galerii Amber wzmocniło czterech nowych najemców. Wśród nich znaleźli się debiutujący w Kaliszu iSpot, Burger King i Klockolandia. Do ich grona dołączyło również Monnari.
REKLAMA